2012-02-08

Baita - Italiano in Zakopane

Zapytacie mnie, z czym kojarzy mi się dobra kuchnia włoska, a gwarantuje, że zaskoczy Was moja odpowiedź.
Dobra kuchnia włoska, podkreślam dobra kuchnia włoska, kojarzy mi się od dawna z dużym stołem, na którym królują kolorowe potrawy przyrządzone w taki sposób, że sam zapach, a nie nawoływania przyciągają mieszkańców. Kojarzy mi się z ciepłem, radością, głośną rozmową i celebracją chwili, tej chwili, której dzisiaj brakuje, która stopniowo zanika i zostaje zastąpiona fast-foodami, byle jakim jedzeniem gdzieś na stojąco i w pośpiechu.

Dobra kuchnia włoska kojarzy mi się z pewnym miejscem u podnóża Tatr. Miejscem, do którego będę wracać i o którym myślę bardzo ciepło. Do Baity - nietypowej włoskiej restauracji - będę wracać zawsze. Jest tam wszystko to, czego szukam – ciepło, radość, dialog, dobre jedzenie i język włoski.

O mojej fascynacji tym miejscem możecie przeczytać na portalu oliwazoliwek

A oto słowa samego gospodarza Salvatore, który po przeczytaniu artykułu napisał tak:

Complimenti!!
E’ sempre difficile capire il significato delle parole in un’altra lingua, in ogni modo l’articolo pubblicato sul Vostro sito si avvicina molto ai nostri sentimenti. Si vede che e un’articolo con il cuore ed il cuore, e proprio quello che noi mettiamo per fare conoscere a tutti la nostra appartenenza all’Italia e la passione per la cucina
“La cucina di un popolo e la sola, esatta testimonianza della sua civilta”.

Gratulacje. Zawsze jest trudno zrozumieć znaczenie słów w innym języku. Tak czy inaczej artykuł opublikowany na Waszej stronie jest bardzo bliski naszym uczuciom. Widać, że to artykuł napisany z sercem, a my właśnie wkładamy serce by pokazać wszystkim nasze związki z Włochami i naszą pasje gotowania.
„Kuchnia danego narodu jest jedynym i dokładnym świadectwem jego cywilizacji”. (tłumaczenie moje)


3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jak apetycznie napisane :-))
tereska

Libreria pisze...

bo tam było apetycznie:)

paolka pisze...

place lizać...

kurczę, jestem przed śniadaniem, lecę...