2011-12-14

„Książki na obcasach” z Kolumbii

Zapraszam na pierwsze spotkanie z cyklu „Książka na obcasach” w ramach projektu Czytelnisko. Głównymi bohaterkami spotkań będą kobiety i książki. Kobiety, które książki piszą, książki tłumaczą, ale przede wszystkim kobiety, które książki czytają. Jak zapewniają założycielki Czytelniska, tematem przewodnim będzie kobieta jako temat literacki. Zapewniają cykl ciekawych spotkań, a w to nie wątpię.

Bohaterką niedzielnego wieczoru będzie Ewa Kulak, która przyjechała do Poznania z Kolumbii. Kilka lat temu napisała książkę „Dziennik kawowy: notatki z podróży po Kolumbii”. Dziennik narodził się podczas pobytu Ewy w Kolumbii, która stała się jej domem, miejscem, o którym wie bardzo dużo. Nie znam nikogo, kto wie więcej na temat tego regionu. Z utęsknieniem czekam na jej przyjazdy do Poznania, są to dla mnie zawsze spotkania pełne wrażeń i spontanicznej radości. Cieszę się, że w tym roku przyjechała na trochę dłużej i znalazła czas by opowiedzieć wszystkim przybyłym w niedzielne popołudnie nie tylko o pisaniu książki, ale również o Kolumbii, o której wiemy tak niewiele. Zaparzymy kolumbijską kawę, posłuchamy kolumbijskiej muzyki.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

O Ewie napisałam już tak wiele. Zapraszam tutaj. Teraz chcę cieszyć się jej obecnością, być, rozmawiać, słuchać.

Szczegóły spotkania na stronie Czytelniska


Spotkanie odbędzie się 18 grudnia w siedzibie Fundacji Wspierania Twórczości Kultury i Sztuki ARS przy ulicy Szyperskiej 2. Początek o godzinie 16.00Brak komentarzy: