2010-05-04

Wiosna wyobraźni







Rodziców z dziećmi oraz wszystkich miłośników literatury dziecięcej w sobotę 8 maja zapraszamy do poznańskiego Collegium Maius przy ul. Fredry 10 na Wiosnę wyobraźni – święto znakomicie przetłumaczonej, pięknie ilustrowanej i starannie wydanej książki (nie tylko) dla dzieci.

Na czytelników najmłodszych w holu Collegium Maius od godziny 11.00 do 15.00 będą czekały liczne atrakcje – specjalnie dla nich przygotowaliśmy rozwijające wyobraźnię gry, konkursy i niespodzianki. Będzie można przejść z Alicją na drugą stronę lustra, robić sekretne szufladki, podniebnego węża i dżunglę na talerzu razem z Linneą, porysować z Kotem Protem oraz włączyć się do innych zabaw.

Czytelników trochę starszych o godzinie 12.00 zapraszamy do sali Śniadeckich na spotkanie Tłumacz bez czapki niewidki.
Wybitne tłumaczki: Bogumiła Kaniewska, autorka nowego przekładu Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla, Eliza Pieciul-Karmińska, tłumaczka Baśni braci Grimm, Katarzyna Skalska, tłumaczka szwedzkich książek dla dzieci i Bogumiła Sochańska, autorka nowego tłumaczenia Baśni i opowieści Hansa Christiana Andersena, nie tylko wyjdą z cienia oryginału i staną się widzialne, ale opowiedzą o swojej pracy przekładowej i odpowiedzą na pytania Ewy Rajewskiej i Bronisława Kledzika, a także publiczności.
Będzie też okazja, żeby usłyszeć fragmenty książek w języku oryginału i języku przekładu oraz uzyskać autografy tłumaczek.

Wiosna wyobraźni to projekt realizowany wspólnie przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydawnictwo Media Rodzina oraz Wydawnictwo Zakamarki.

Brak komentarzy: