2009-11-28

Festiwal Filmów AfrykańskichWczoraj rozpoczął się IV Festiwal Filmów Afrykańskich w Poznaniu. Wszystkie filmy i prelekcje związane z filmami odbywają się w kinie Rialto na jednej z ulubionych ulic miasta mego ukochanego.

z przyczyn jak zawsze czasowych, tak je nazwijmy, zdołam obejrzeć tylko dwa filmy
Kiedy byliśmy czarni (When We Were Black), reż. Khalo Matabane, RPA 2008, oraz Opowieść o pięknym kraju (Story of a Beautiful Country), reż. Khalo Matabane, RPA 2005,

bardzo chciałabym zobaczyć film Opowieść Griota (Un Griot Raconte), reż. Adam Różański, ale czwartki to już w moim życiu czas na film zupełnie innego kalibru ale o tym może innym razem.
Przy okazji już od dawna chciałam napisać o filmie Spotkanie/ The Visitor Thomasa McCarthy, więc może po tym tygodniu pełnym wrażeń uda się coś co zaplanowane a nie zrealizowane.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Może troche nie na temat. Ale gdzie mozna znalezc blogi z linkow które się znajdowały na libreri? Szukam pewnego bloga którego pisała pewna kobieta która mieszka we Francji...
pozdrawiam i proszę o pomoc.

Isabel/Libreria pisze...

niestety nie mogę pomóc, libreri juz od dłuzszego czasu nie prowadze, pod tym adresem znajduje sie teraz cos innego. Mysle, że da się blog znaleźć w internecie. Ja takich informacji nie udzielam, tym bardziej, ze nie wiem z kim mam przyjemnosc.