2009-06-11

Yellow bahama w prążki Ewa Nowak
Nastolatki marzą o wielu rzeczach, ich myśli wirują wokół tematów, o których ich rodzicom nawet się nie śni. Jednym z marzeń Hani, bohaterki książki Yellow Bahama w prążki Ewy Nowak było, by ktoś napisał o niej książkę. Postanawia, zatem napisać w tej sprawie do jednej z autorek. Z maili wysłanych przez Hanię nagle powstaje cała książka, od której nie mogłam się oderwać.
Hania wydawać by się mogło jest typową nastolatką z całym bagażem trosk i radości, jakie może mieć czternastoletnia dziewczyna, jednak w tym, co wydawać by się mogło typowe pojawia się nagle coś nietypowego. Jak na czternastoletnią dziewczynę Hania posiada ogromny dystans do siebie samej i poczucie humoru, którego mógłby jej pozazdrościć niejeden dorosły.
Śledzimy również losy rodziny Hani, jej taty ginekologa, mamy bibliotekarki, siostry Zośki, a także jej przyjaciół, Jacka i Huberta. Jest jeszcze jeden członek rodziny, choć dość nietypowy, bo to waran, jednak bardzo ważny dla całej gromady.
To, co do książki przykuwa i zachęca do kolejnych, to poczucie humoru, które wyłania się niemal w każdym zdaniu. Trudno nie wybuchać śmiechem czytając o marzeniach nastolatków.

Ewa Nowak jest z zawodu pedagogiem- terapeutą, z pasji – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jestem już po lekturze Wszystko tylko nie mięta, kolejnej książki Ewy Nowak i muszę powiedzieć, że z chęcią sięgnę po następne części by dowiedzieć się więcej o losach rodziny Gwidoszów.

wydawnictwo santorski

Brak komentarzy: