2009-04-18

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Martin Widmark i Helena Willis
Wydawnictwo Zakamarki już jakiś czas temu wydało dwie książeczki dla najmłodszych, które polecam szczególnie. Z serii biuro detektywistyczne Lassego i Mai ukazały się Tajemnica diamentów oraz Tajemnica hotelu.

Lasse i Maja są najlepszymi przyjaciółmi. Chodzą do tej samej klasy i prowadzą biuro detektywistyczne, które mieści się w piwnicy domu Mai. W ich biurze jest wszystko to, czego potrzeba do skutecznej obserwacji i zdemaskowania przestępców. Jest lornetka, lusterko, latarka, szkło i aparat fotograficzny. Przyjaciele są doskonale przygotowani na nowe zlecenia, których w ich miasteczku Valleby nie brakuje.

Gdy sięgniecie po Tajemnice diamentów dowiecie się czy udało się młodym detektywom rozszyfrować zagadkę, kto kradł diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata.

Gdy otworzycie Tajemnice hotelu będziecie mięli okazję przekonać się cóż to za tajemnicza rodzina przyjechała do hotelu w Valleby.

Wydawnictwo Zakamarki zadbało również o to, by pojawiły się kolejne przygody młodych detektywów i pojawiły się dwie nowe części. Jeśli chcecie dowiedzieć się kto okradał kawiarnię w miasteczku Valleby musicie otworzyć Tajemnicę kawiarni, natomiast gdy chcecie przeżyć prawdziwą przygodę w cyrku Splendido, który przyjechał do miasteczka, otwórzcie Tajemnice cyrku.

Książki są doskonałe dla dzieci w wieku 7-9 lat, choć miałam okazję rozmawiać z rodzicami, którzy czytali przygody Lassego i Mai swoim dzieciom w wieku 5-6 lat i gorąco do tego zachęcali. Książki są idealne dla dzieci, które już zaczynają samodzielnie czytać, duża czcionka jest ogromnym ułatwieniem.

By jednak było jeszcze ciekawiej do książek można dokupić Brązową księgę – detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai. Książkę pełną zagadek, łamigłówek, zabaw, szyfrów i rebusów.

Polecam ….


Wydawnictwo Zakamarki


Brak komentarzy: